Jogger.pl


Zgłoszenie #337

Panel Administracyjny 27 października 2006

Zgłoszenie #337: FS#337 — Edycja (obcych) komentarzy

Usunąłem wszystkie ograniczenia edycji komentarzy na własnym joggerze. Można edytować komentarze/trackbacki swoje i innych. Dodatkowo dostępny jest pełny HTML/XHTML.


Komentarze RSS

 1. Dzięki! To w znaczącym stopniu ograniczy usuwanie za przekleństwa.

 2. Zastanawiam się tylko, czy w ten sposób nie dajemy do ręki wszelkim oszołomom sposobu na dowolną i całkowicie niezauważalną ingerencję w przebieg dyskusji w komentarzach. Ja rozumiem, że to ich blog, ale ktoś inny pisząc komentarz firmuje go już własnym nickiem (jeśli jest zalogowany). A teraz właściciel bloga może komukolwiek komentującemu wcisnąć w usta dowolne słowa i nikt nie będzie w stanie z tym nic zrobić. Może lepiej zrobić to tak, jak to jest na forach WWW, że przeedytowany komentarz będzie miał adnotację kto i kiedy go zmienił?

 3. Hm, a ja nie widzę możliwości edcji komentarzy w panelu. WTF? Na joggerze tez nie ma linkow do edycji przy kazdym komentarzu.

 4. No u mnie też nie widać. :\
  Sugestia: może dodać tag &ADMIN_COMMENT_EDIT_HREF; ?

 5. I w tym momencie dochodzimy do tego, że każdy jogger jest małym państwem totalitarnym z możliwością dowolnej manipulacji odwiedzającymi. Ktoś się chyba za dużo WordPressów nainstalował.

  Nie sądzę, by możliwość usuwania np. przekleństw z komentarzy jest czymś sensownym. To tak, jakby zamiast walczyć z śmieceniem, zachęcać do niego i potem to sprzątać. Nikt się nie nauczy, że nie należy stosować słownictwa wulgarnego, skoro tak czy siak komentarz zostanie — więc co za różnica, czy napcha słów niecenzuralnych od jasnej ciasnej i autor je ocenzuruje, czy napisze ładny komentarz po polsku?

  To już wiele lepszy byłby jakiś filtr, albo automagicznie (i bez manipulacji) gwiazdkujący słowa uznane za wulgarne, albo nawet od razu odrzucający nowy komentarz, z wyraźną prośbą o usunięcie/zastąpienie wskazanych słów.

 6. Mnie się to "usprawnienie" też bardzo nie podoba.

 7. Też mam wątpliwości odnośnie usprawnienia. Wprawdzie przypadki, o których pisza przedmówcy na pewno nie zachęcą odwiedzającego do powrotu, ale nie można pozwolić na edycję czyiś słów bez jego zgody. Wolę, by wrócić do starych rzeczy jeśli nie można liczyć na usprawnienie.

 8. Bardzo dobrze, że takie coś wreszcie jest.

 9. Nie każdy lubi cenzurować (tu na szczęście dalej mamy wybór) lub być cenzurowanym albo manipulowanym.
  Jeżeli jest możliwość modyfikacji cudzych komentarzy, to _powinno_ to być widocznie oznaczone. I to tak, żeby sobie ktoś w szablonie nie mógł tego łatwo wyłączyć.

  Ja się poważnie boję, że to będzie użyte do manipulacji (mam wrażenie, że parę osób na Joggerze jest do tego zdolnych). I wiem, że łatwo mogę się na to złapać :-(

 10. Zgoda, mogłoby dodawać dopisek, którego format się ustawia w panelu. Dopóki tego nie będzie, ja będę sobie sam takie coś dodawał (<small>Wyedytowane o 13:50, <a href="http://perfectionorvanity.com">Riddle</a></small>)

 11. Do tego jak to się dzieje, że na tylu blogach wordpressowych mamy edycję komentarzy przez admina, a jakoś nikt nikogo nie manipuluje? ;-) IMHO to taka obawa przed nowym… Jogger powoli wchodzi w „nowoczesne blogowanie”, dodawane są ficzery mające pomniejszyć przepaść funkcjonalną. A wtedy Jogger będzie naprawdę rulezował, bo bot oraz społeczność to wspaniałe zalety.

 12. Wchodząc na blog wordpressowy wiem, że jest on prowadzony przez autora i że może tam robić najróżniejsze przekręty. Jogger jest prowadzony przez sparrowa, on odpowiada za to jak to działa.

  Chociaż jak się zastanowić, to możesz mieć rację... jak ktoś będzie chciał przekrętów, to i tak zrobi... ale czy trzeba im to ułatwiać. Niech sparrow zadecyduje. Myśmy napisali co o tym sądzimy.

 13. Świetnie.
  Rozumiem że _dodając_ komentarz nadal z HTML nie można korzystać… ale to chyba oznacza że już niedługo będzie można, prawda? Ewentualnie jakiś inny ML, np. Markdown - to by gwarantowało zgodność z XHTML i eliminowało problem z ludźmi dodającymi jakieś dziwne <font style="…, <div style="…, albo nie daj Boże <script />

 14. (Komentarz zmodyfikowany 27.10.2006 o 13:51)

  Zmodyfikowane komentarze beda oznaczone powyzej tresci. Tak samo jak ten.

 15. @Siergiej dobrze kombinujesz ;)

 16. Ale nie jest napisane kto modyfikował. Czy był to twórca, czy dyktator (autor bloga).

 17. Do bani. Gdy nie ma edycji komentarzy, a można je jedynie usunąć to jest sprawa prosta - komentarz albo leci (i mamy spokój), albo zostaje. A tak to będzie można manipulować dyskusją... ech...

 18. Jogger też IMO powinien informować autora komentarza o jego edycji czy usunięciu. Co więcej, Jogger w tej sytuacji powinien umożliwiać autorowi usunięcie „swojego” komentarza, jeśli uzna, że po modyfikacji przez właściciela bloga nie jest on już zgodny z jego opinią.

 19. Przesadzacie. Jeśli ktoś manipuluje, to się jego bloga nie odwiedza. Poza tym… panikarze z Was.

 20. Tak, to co powiesz na to:
  odwiedzam twojego bloga, piszę "Riddle jest głupi dziad", ty zamieniasz to na "Riddle jest bardzo mądry", wychodzi na to że Cię adoruję mimo że tego nie napisałem.
  Rozumiem, że Jogger jest małym totalitarnym państewkiem i tam panują zasady właściciela (i nikogo innego), ale gdy się komentarz nie podoba to się go usuwa, a nie edytuje i - było nie było - przekręca słowa autora.

 21. Modrzew, szukasz dziury w całym, albo dobitniej mówiąć… pieprzysz od rzeczy. Pokaż mi choć jeden taki precedens w całej blogosferze, a powiem, że „możliwe jest to także na Joggerze”. No chyba że Twoi joggowi znajomi są znani z takich akcji. Bo moi jakoś nie.

  BP, NMSP.

  A teraz mogę edytować swój komentarz i wpisać to co nie powiedziałem, albo zmienić swoje „zeznania”. I co, „olaboga”?

 22. @Riddle: Może tylko tutaj gdybamy. Ja tylko jestem zdania, że jeśli decydujemy się na edycję komentarzy naszych czytelników, to pozostała ich część powinna zostać o tym poinformowana, a w szczególności zainteresowany. Tak się dzieje na forach internetowych i wszystko jest oki. Jeśli ktoś poplątał myśli i zdanie jest nie zrozumiałem to admin może je wyedytować, ale jest to wyraźnie zaznaczone.
  Zainteresowany może mieć jakąś wizję komentarza i może nie powinno się psuć jej bez uprzedzenia o tym fakcie.
  Patrząc na dotychczasowe doświadczenia, nie mam zamiaru edytować komentarzy moich czytelników.

 23. Nie wiem po co wy to jeszcze ciągniecie. :) Sparrow posłuchał sugestii i zrobił oznaczenie zmienionych komentarzy i dzięki mu za to, teraz ta cała możliwość edycji ma sens. Z tego co widzę nikt nie postuluje, by to oznaczenie usunąć (zachowując możliwość edycji). Więc o co jeszcze chodzi?

 24. Przez kogo edytowane, choć wydaje sie to być oczywiste. Ale może nie być dla kogoś z zewnątrz. Niemniej bardzo dziękuję, za to info. Bardzo ważny update ;)

 25. (Komentarz zmodyfikowany 28.10.2006 o 03:09)

  Tutaj było coś innego. Teraz jako właściciel joggera poprawiam komentarz. Informacja o tym jest umieszczona powyżej komentarza. Zalogowani użytkownicy dodatkowo mogą kliknąć na tą informację, aby dowiedzieć się jak wyglądał oryginał.

 26. Brawo! Od początku powinna być taka opcja.

 27. Proponuje dodać tag jak Yano proponował , jeśli komentarz wróci do stanu pierwotnego nie umieszczać linka, i może
  <p class="modified"><a>(Komentarz zmodyfikowany time)</a></p>
  zamiast tego co jest teraz, i thx za możliwość edycji i textile ;)

 28. wydziwiacie. i tak nikt nie będzie tego nagminnie używał. częsciej się edytuje swoje komentarze niż cudze. osobiście zostawiam jakieś beznadziejne komenty, żeby się z nich pośmiać w przyszłości. po co kasować czyjąś głupotę, a tym bardziej ją modyfikować. ale zastrzegam, że taka innowacja może się przydać. jeszcze nie wiem kiedy, ale ważne, że jest.

 29. kto mi powie czemu z poziomu joggera mogę edytować tylko swój komentarz a przy obcych komentarzach nie widać linka „edytuj”

  mam dodane:

  <COMMENT_EDIT_EXIST><a href=”&COMMENT_EDIT_HREF;”>edytuj komentarz</a></COMMENT_EDIT_EXIST>

 30. @Koval: bo to są tagi dla autorów komentarzy nie dla właścicieli
  Yano już proponował nowy tag przeczytaj.

 31. a to przepraszam za przeoczenie

 32. Ciut kolejność trzeba zmienić, bo nawias jest poza <small> i dziwnie to wygląda:

  (<small>Komentarz zmodyfikowany 11.11.2006 o 20:30)</small>

  na

  <small>(Komentarz zmodyfikowany 11.11.2006 o 20:30)</small>

 33. p.modified * {font-size:1em !important;}

 34. Zanim pojawi się &ADMIN_COMMENT_EDIT_HREF; można użyć takiego czegoś:
  <a href="https://login.jogger.pl/?tab=comments_myjog&op=edit&comm_id=&COMMENT_ID;">
  Sprawdzone, działa.

  Edit: Sorry, trochę się rozjechało…

 35. Dzięki, przydatne.

Komentowanie tylko dla zalogowanych