Jogger.pl


W panelu dostępny jest eksport wpisów i komentarzy.


Komentarze RSS

 1. w końcu :) lecę zobaczyć jak działa
  update: działa, dzienx

 2. Dziękujemy ;)

 3. No to teraz czekamy na import, coby backupować. ;-)

 4. Import nie pojawi się w panelu, aby nie było nadużyć ( inne daty, zmiany komentarzy ). Jutro popracuję nad importem z WP.

 5. a jakie to mogą być nadużycia?

 6. Koval: np. inne daty i zmiany komentarzy… ;D

 7. @mcv rzeczywiście. nawet nie pomyślałem o tym, że można tak zabajerować, ale to może dlatego, że taki manewr w żaden sposób by mi się nie przydał

 8. Import z WP się przyda — wczoraj mnie jeden zdziwił na głównej, że WP go zniechęcił, aż skomentowałem to zdziwienie.

 9. Niepokoi mnie np. zmiana IP. Później będzie jakaś draka i będę musiał szukać po logach sprzed niewiadomo jak długiego czasu. Już były takie momenty, że ktoś się za kogoś innego podawał.

 10. No rewelacja po prostu :)

 11. sparrow: To w imporcie ignorować takie rzeczy jak IP komentującego (zamieniać na 0.0.0.0) i gdzieś w bazie odnotowywać które dane są importowane.

 12. sparrow: I jeszcze jedno: wyeksportowane dane możesz opatrzyć podpisem elektronicznym. Wtedy nie będzie problemów ze stwierdzeniem ich autentyczności.

 13. A co z ludźmi, którzy chcieli by dodać swoje stare wpisy, bo np. prowadzili zapisku w innym systemie blog’a, lub np. w pliku tekstowym??
  Rozumiem, że nie powinno się zmieniać komentarzy, ale IMO ludzie powinni mieć swobodę w edycji swoich notek.
  Może osobny import/export tylko notek (bez komentarzy) załatwił by sprawę?

 14. Ja jestem za importem

  Ale kwestia jest taka:

  • Wpisy nie mogą wylądować na głównej stronie – poziom 1.
  • Wpisy nie mogą przekraczać datą dnia dziejszego
  • Musi być jeden zunifikowany wzór XML. Można napisać konwertery z .txt.
  • Najlepiej nie pozwalać na import na zawołanie, a wysyłać żądanie z importem do moderacji. Wtedy odpadałoby zaspamowanie joggera splogami.

  Jestem za importem, bo otwartość sieci jest dobra dla każdego. Flickr i Del.icio.us są tego przykładem – możesz w każdej chwili zabrać swoje dane i pójść do serwisu oferującego lepsze warunki.

 15. „Ach, witaj zbawco, z dawna żądany…
  Tyle tysięcy lat wyglądany…”

  :P

 16. Jajcuś ma dobrą koncepcje – czy serwer Joggera nie mógł by podpisywać eksportowane wpisy kluczem PGP?

 17. A ja dorzucę swoje 3 grosze.

  Pierwszego joggera prowadziłem w okresie kwiecień-wrzesień 2004. Pewnego dnia coś mnie trafiło i pod wpływem chwili usunąłem, a nie wyeksportowałem wpisów. Niedawno znalazłem kopię swojego starego jogga w serwisie webarchive.org i takie strzępy zapisałem sobie na dysku w postaci plików html. Niestety już bez komentarzy (stron z komentarzami nie zarchiwizowało).

  Myślałem jakby tu zaimportować stare wpisy do mojego obecnego jogga, ale nic nie wymyśliłem. Gdyby był możliwy import to np. mógłbym stare wpisy skleić w plik.xml, wszakże nie było ich tam aż tak dużo i wtedy całość zaimportować.

  Obecnie pozostałości wrzuciłem jako pliki i sobie linkuję z głównej.

  Wprawdzie jak teraz na to patrzę to czasami nawet wstyd mi, że pisałem takie głupoty, jednakże skoro już kiedyś popełniłem takie wpisy to fajnie by było mieć je z powrotem;)

 18. Pobłagaj Sparrowa, może się zlituje i doda je za Ciebie…

 19. @Siergiej:
  Już nad tym myślałem. Teraz jak jest opcja eksportu to można zobaczyć, jaką składnie ma plik xml i stare wpisy mógłbym posklejać do takiej postaci. Ale jogger2 chyba jeszcze w ogóle nie ma możliwości importu wpisów? Poza tym jak teraz na to patrzę to się zastanawiam, „Z czym do ludzi?”. Jak kiedyś pojawi się opcja importu dostępna dla wszystkich to fajnie, a teraz nie chce zawracać głowy Sparrowowi, bo na pewno ma ważniejsze rzeczy na głowie. Np. dłubanie RSS dla kategorii;)

  Poza tym nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli będzie opcja importu z wordpress’a to się pofatyguję, postawię swojego wordpress’a na swoim serwie, tam zaimportuję wpisy ze starego jogga i wtedy wpisy stamtąd zaimportuję do mojego obecnego joggera. Trochę roboty, ale za „błędy młodości” się płaci;)

 20. Swoją drogą to jednak dziwne robić import z WP, ale nie z Joggera. W sumie rozumiem Sparrowa, ale i tak mam jakiś taki niedosyt;)

 21. Swoją drogą dalej sie zastanawiam jak Riddle przeniósł swoje wpisy nietechniczne z perfectionorvanity.com, na offtopic.joggr.pl?

 22. Już mówiłem, magia Troskliwych Misiów. :)

 23. hmmm… jakąś konspirację czuje:] A tak na serio, myślę że Sparrow mu to załatwił, no ale któryś z nich mógł by się przyznać...

 24. Też tak myślę. Riddle jest człowiek z układu;)

 25. Jak zwykle wkurwiające pytanie – po co komu eksport do formatu nigdzie indziej nie używanego, kiedy nie ma importu?

 26. O ile dobrze wiem, to nie ma znaczenia fakt, że format danych nie jest nigdzie indziej używany. Bo to XML – możesz napisać sobie wrapper albo przekształcić za pomocą XSLT do czegoś innego. Chodzi o sam fakt posiadania API.

  Aha – jestem za importem, żeby nie było, tylko poczyniłem uwagę w kierunku tego jednego słowa.

 27. Nu, ja bym była wdzięczna za możliwość edycji daty dodania notek. Lubię mieć porządek :).

  A za eksport bardzo dziękuję :).

 28. …a ja chciałbym się uczepić, że albo mi się tylko wydaje, albo w wyeksportowanym XML-u widzę zencjowane CR-ki (
)…

 29. A jest jakaś większa różnica, czy jest znak czy encja odwołująca się do niego? Czy chodzi tylko o estetykę?

Komentowanie tylko dla zalogowanych