Jogger.pl


Zgłoszenie #446: #id przy powiadomieniu o wpisie

Dodane.


Komentarze RSS

 1. Ale link do zgloszenia nie ten :-)

 2. poprawione :)

 3. Super.
  Miałem o tym napisać, bo przydałoby się do włączania śledzenia z bota, ale nie jestem pewien czy takowe jest i miałem obawy moralne, bo przydałoby się najpierw przeczytać wpis.
  Ale może się przyda.

 4. Popraw numerek w linku :-)

 5. A ja się zastanawiam, jaki jest tego sens. Bo logicznie rzecz biorąc, żeby skomentować wpis, trzeba go najpierw przeczytać. A bot nie wysyła samych wpisów tylko informacje o nich. Tak czy inaczej trzeba wejść na stronę, gdzie ID można sobie już sprawdzić a nawet komentarz zostawić.

  W każdym razie ja nie widzę takiej potrzeby, ale może komuś się przyda, więc dobrze, że jest. ;)

 6. @Yano jeżeli ktoś używa permalinków to ciężko ten id zdobyć

 7. Po przeczytaniu zgłoszenia – zgłaszający ma rację. Np. brak konieczności logowania się w pracy :D Ale jeśli wpis jest powyżej jedynki to nie ma szans na to.
  Mnie z drugiej strony zastanawiają okresowo pojawiające się odwołania do /id/numer zamiast do permalinków. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to się dzieje i skąd się bierze. Raz to było z bloxa na którym nie linkowałem do siebie (może doszli po statystykach bo u siebie linkowałem do nich), a ostatnio z joggerowego życiezakarę. Bo trzeba wiedzieć jak zbudować adres z id i numerkiem. I faktycznie ten numerek uzyskać. Bo u mnie jest widoczny w nagłówku wpisu, ale tylko dla mnie.

 8. Nooo dobrze. Ale jak już jestem na stronie, to przecież komentarz mogę zostawić w tradycyjny sposób. Nie neguję tej poprawki. Tylko zastanawia mnie działanie niektórych osób:

  • dostają powiadomienie,
  • odpalają przeglądarkę,
  • czytają wpis,
  • kopiują jego ID,
  • wracają do komunikatora,
  • wklejają ID i piszą komentarz.

  Jakby nie można było skomentować bezpośrednio na stronie.

  Kwestie logowania celowo pomijam, bo przy codziennym korzystaniu z joggera robię to tylko z rzadka jak jakimś cudem ktoś mi wtrąbi joggerowe ciasteczko. ;)

 9. @Yano teraz mój przykład:
  korzystam z komórki, przy pomocy przeglądarki na komórkę nie wyślę komentarza bo *opera mini wylogowuje mnie przy próbie wysłania komentarza *nie mam w niej wyświetlania obrazków aby wysłać to jako niezalogowany
  i dzięki temu po przeczytaniu wpisu mogę się zalogować na jabbera i wysłać komentarz do wpisu.

 10. @wikiyu: OK. Tu masz rację. I faktycznie w takim przypadku ta poprawka ma sens, bo pozwala na korzystanie z joggera mimo tego, że:

  • Opera Mini to tak naprawdę tylko interfejs do oprogramowania na serwerach OS ASA (i przyznam, że osobiście mam pewne obawy przed logowaniem się gdziekolwiek przy jej pomocy ;) ),
  • captcha tak naprawdę nie jest idealnym zabezpieczeniem, ale za to jest idealnym utrudnieniem.

  No i pozostaje to, o czym wspomniał lemiel – w pracy nie muszę się logować na joggera, żeby dodawać komentarze i dostawać powiadomienia o nowych.

  Po prostu nie korzystam zbyt często z OMini, a mając Firefoksa na flashdysku mogę spokojnie dreptać wszędzie ze swoim loginem. Pewnie dlatego nie widziałem w tym potrzeby.

 11. super – w tym miejscu bardzo brakowało mi czasem hasha:)
  czasem nie odpala się strona joggera, choć przychodzą powiadomienia (było tak ostatnio, kiedy miałam łącze obciążone czym innym) – jasne, że nie komentuje się wpisu nieprzeczytanego raczej, ale można z bota wysłać pusty komentarz i w ten sposób zaśledzić wpis, który nie zginie w innych powiadomieniach, i przeczytac go potem… mylę się?

Komentowanie tylko dla zalogowanych