Jogger.pl


Z panelu administracyjnego zniknął wybór typu wysyłanych wiadomości – domyślnym ustawieniem jest teraz „rozmowa” (chat). Zmiana z „wiadomości” (message) powinna naprawić większość problemów z jabberowym botem.

Opcja powróciła. Bot powinien działać poprawnie.


Komentarze RSS

 1. Ale… dlaczego? Czemu się utrudnia życie użytkownikom klientów z poprawną obsługą Jabbera, np. Psi?

 2. mnie tam wszystko działa

 3. A mnie nie dość, że wiadomość przychodzi jako „rozmowa”, co jest strasznie mylące, to jeszcze jeżeli przyjdzie kilka wiadomości naraz, niewygodnie się to czyta. Dlaczego nie można by po prostu ustawić domyślnie wszystkiego jako „rozmowa”, ale i zostawić też możliwość przychodzenia powiadomienia jako „wiadomość”?

 4. Wyjątkowo w pełni popieram Pawła. Typ message był wygodny i nie wiem dlaczego usuwać go ze względu na tych którzy używają ułomnych klientów XMPP. Oczywiście nie chodzi o to żeby ich olewać, ale globalna zmiana trybu domyślnego na chat z możliwością indywidualnego przywrócenia trybu message byłaby znacznie lepszym rozwiązaniem.

 5. Kompletnie nie rozumiem, po co usuwać funkcjonalność. Osobiście i tak używałem czatu, ale po co uniemożliwiać ten wybór? Moim zdaniem bez sensu.

 6. Pytaniem jest: jakie problemy?

 7. No właśnie. Typ „chat” jest po prostu niewygodny do czytania, bo nie do takiego rodzaju wiadomości został przystosowany.
  Jakie niby „problemy z botem” ma to naprawić? Problemy o użytkowników posiadających wadliwe klienty? W takim razie rozumiałbym zmianę wartości domyślnej. Ale wyłączenie wszystkim możliwości przełączenia tego?

 8. Nie stwierdzam ani nie stwierdzałem u siebie żadnych problemów z „message”. W związku z tym postuluję o przywrócenie typu na „message”.

 9. To ja w takim razie, w świetle licznych problemów z szablonami blogów wnioskuję o usunięcie możliwości zmiany szablonu i ustawienie wszystkim jednego domyślnego i poprawnego!

  Co więcej, wnioskuję, by szablon ten nie wykorzystywał CSS oraz JavaScript ze względu na to, że niektóre przeglądarki (jak np. Lynx) mogą mieć z nim problem.

  Wnioskuję również, by zakazać użycia jakichkolwiek narodowych literek i używać tylko ASCII — wszak Arachne nie obsługuje Unikodu.

 10. Jezu, zachowujecie sie jak dzieci. Rozwiaza problem to przywroca funkcjonalnosc. Zbawi was kilka dni?

 11. Soil: Po czym wnosisz, że coś jeszcze będzie przy tym grzebane? Jak obliczyłeś liczbę dni?

 12. Bo będzie. Zabieranie funkcjonalności jest zawsze źle odbierane, dlatego nikt nie komentuje. Wiemy, że niektóre klienty Jabbera rozróżniają typy wiadomości i że jest to dla niektórych z Was ważne.

 13. Riddle wystarczajaco odpowiedzial. Po prostu badzcie cierpliwi.

 14. Riddle: W takim razie we wpisie brakuje informacji, że to tylko tymczasowa niewygoda. Potem się Soil dziwi, że ludzie komentują.

 15. Nie dziwie sie, ze komentuja tylko irytuje mnie, ze za kazdym razem jest lament. Skoro usuwana jest jakas funkcjonalnosc to przeciez nie ze wzgledu na widzi mi sie administratora tylko jest ku temu jakis wazny powod. Tylko Wy tego chyba nie chcecie zrozumiec. Ciagle narzekacie. Jak nie bedziecie stwarzac niepotrzebnego napiecia, to sprawa zostanie szybko rozwiazana. I odzyskacie Wasza funkcjonalnosc.

 16. Dokładnie — z komunikatu nie wynika że jest to czasowa zmiana. Powyższych reakcji by nie było gdyby taka informacja była wprost powiedziana.

 17. Ja również zdążyłem się już stęsknić za komunikatami w postaci wiadomości, więc dołączam się do próśb o szybkie przywrócenie funkcjonalności.

 18. Przyszli wielcy obrońcy, rzucili paroma ogółami, a tłum zgasił pochodnie i rozszedł się do domów.

  Albowiem masowe przełączenie jednej wartości w bazie jest tak skomplikowane, że lepiej usunąć zupełnie opcję, a po dwóch miesiącach dodać ją znowu, zmieniając domyślną wartość i zachwalając jako „zaimplementowaną długo oczekiwaną funkcję”.

 19. @MG: Teraz to już marudzisz. Nie było we wpisie napisane, że to tylko tymczasowa niewygoda, ale nieścisłość została wyjaśniona, więc czemu mielibyśmy dalej protestować?

 20. Ciekawe, czy jest to "naprawa" buga związanego z możliwością wstawiania dowolnych tekstów przy powiadomieniach przez bota (rosnący lansrank, te sprawy)?

 21. Dzisiaj joggerowy bot wariuje i dostaję raz wiadomości, raz rozmowy...

 22. narazie nie można zmienić...

 23. Airborn - poprawione :) Teraz już wszystko powinno działać jak trzeba, nawet z kontami na GMailu.

Komentowanie tylko dla zalogowanych