Jogger.pl


Ostatnie przerwy w działaniu Joggera są spowodowane atakami spammerskimi oraz złośliwymi crawlerami zabijającymi serwer. W niedługim czasie będziemy się przenosić na nowy, dużo mocniejszy serwer, który będzie lepiej zabezpieczony przed tego rodzaju paskudztwem. Więcej informacji wkrótce.


Komentarze RSS

 1. To jest dopiero ironia - akurat w momencie wysyłania tego posta równocześnie poszedł kolejny strzał, a mi padło połączenie internetowe w domu ;)

  Na szczęście tym razem napisany na szybko skrypt przechwycił śmieciarza i zablokował go automatycznie.

 2. Oo, a już myślałem, że jogger dogorywa. Co dziwniejsze, wyskakuje błąd 500 przy wysyłaniu postów, ale same posty przechodzą.

 3. Zobaczę to uwierzę. ;-)

  A tak całkiem poważnie, to spamerów i crawlery - zwł. intensywnych - powinno dać się prosto zablokować (nie na poziomie aplikacji). Być może wystarczyłoby w ogóle cloudflare (OSLT) podpiąć, by był spokój (ale to nie znam architektury).

 4. Co dziwniejsze, wyskakuje błąd 500 przy wysyłaniu postów, ale same posty przechodzą.

  Z komentarzami dzieje się to samo. Najpierw błąd, potem po odświeżeniu strony komentarz jest, ale jego treść jest też w okienku na komentarz.

 5. RSSy z Joggera do tej pory są okupowane przez małpy.

 6. ooo... dawno nie było newsa. Tęsknłem.

  potwierdzam - rss nie działa, przy wysyłaniu wpisów również error.

 7. Poprawkami zajmę się po przeniesieniu na nowy serwer. Obecny kruszy się i skrzypi okrutnie, zresztą sam widzieliście, że przez ostatnie 24h znowu były problemy techniczne.

  Przy okazji, pozdrowienia dla wszystkich, którzy wysyłają mi hatemaile z pogróżkami i bluzgami, że darmowy serwis, z którego mamy tylko nerwy i nieprzyjemności nie działa i że mamy się p****ić i w****ać ;)

 8. że darmowy serwis, z którego mamy tylko nerwy i nieprzyjemności nie działa i że mamy się p****ić i w****ać ;)

  A ten SMS za jednorazową opłatę? :)

 9. @Sigvatr: proszę cię, szanujmy się. Poza tym i tak każdy może w każdej chwili napisać na maila i mu wygeneruję token, jedyny powód, dla którego ta bramka nadal tam stoi (poza jakimś tam filtrem antyspamowym ofc) to to, że nie miałem czasu ani chęci, żeby cały ten mechanizm wypieprzyć.

 10. Hejty, nie hejty, pytanko małe mam. Jest jakiś "inny kanał" powiadamiania o stanie Joggera, że tak to nazwę? W sensie żeby gdzieś wyczytać czemu leży, jak już się położy i kiedy planowane jest stawianie na nogi.

 11. A ja mam inne pytanie, a propos spamu właśnie: czy przez panel Joggera można blokować całe klasy? Bo blokowanie konkretnych IP z zakresów adresów używanych przez spamerów to walka z wiatrakami. Chciałbym zlikwidować problem u źródła i blokować po klasach (wpisując w panelu Joggera w opcjach Blokowanie IP np. 104.143.216.0/19).

 12. Spam w komentarzach trafia mi już nawet pod wpis, który ma zablokowane komentarze. Czyli nie jest ciekawie.

Komentowanie tylko dla zalogowanych