Jogger.pl


Textile w komentarzach

Ogólne 29 października 2006

Joggerowe komentarze zostały dzisiaj wzbogacone o Textile. W ten sposób mogą zawierać linki, cytaty, pogrubienia i inne podobne elementy HTML, jeśli tylko autor jogga na to pozwoli.

Textile jest przyjaznym sposobem formatowania tekstu - wystarczy zapamiętać parę prostych konstrukcji i jesteśmy w stanie szybko i sprawnie napisać nawet najbardziej złożony składniowo komentarz.

Zgłoszenie #337

Panel Administracyjny 27 października 2006

Zgłoszenie #337: FS#337 — Edycja (obcych) komentarzy

Usunąłem wszystkie ograniczenia edycji komentarzy na własnym joggerze. Można edytować komentarze/trackbacki swoje i innych. Dodatkowo dostępny jest pełny HTML/XHTML.

Trackback - ustawienia

Ogólne 25 października 2006

W panelu administracyjnym pojawiły się nowe opcje dotyczące trackbacków. Możliwe jest wyświetlanie ich razem z komentarzami, bądź oddzielnie.

W pierwszym przypadku można określić czy mają się pokazywać na początku komentarzy, czy na końcu, albo czy mają być mieszane. Dodatkowo tag &COMMENT_NICK_CLASS; zwraca dla trackbacka-komentarza klasę trackback.

Drugi przypadek wprowadza dodatkowy blok do tagów szablonu:

<TRACKBACK_BLOCK>

</TRACKBACK_BLOCK>

W środku działają te same tagi jak przy bloku komentarzy. Jedyną różnicą jest to, że tag &COMMENT_CLASS; zwraca naprzemiennie trackback1 i trackback2.

Dodatkowo dostępne są bloki

<TRACKBACK_BLOCK_EXIST></TRACKBACK_BLOCK_EXIST>
<TRACKBACK_BLOCK_NOT_EXIST></TRACKBACK_BLOCK_NOT_EXIST>

które działają analogicznie do innych bloków EXIST. Proszę dodać do Wiki.

Trackback

SzablonyWpisy 22 października 2006

Od dzisiaj Jogger umożliwia wysyłanie i odbieranie trackbacków (śladów).

Trackback pozwala powiadamiać innych blogerów (zarówno użytkowników Jogger.pl jak i na przykład blogów na Wordpressie), że nawiązujemy do ich wpisu. W tym celu podczas dodawania notki wpisujemy adres trackback notki, do której nawiązujemy (linkujemy) w treści naszej. Możemy wpisać kilka adresów rozdzielając je spacjami. Standardowy adres trackback dla większości blogów to http://adres-bloga/permalink-notki/trackback/, tak jest też na Joggerze.

System wysyła w ten sposób trackback do tamtego wpisu, pod którym pojawia się nawiązanie, najczęściej w postaci komentarza.

Autorem tego „komentarza” jest nasz blog - swoją nazwę możesz ustawić w Ustawienia → Ogólne - a treść to kawałek naszego wpisu z nawiązaniem w tekście.

Działa to też w drugą stronę, blogerzy mogą wysyłać trackback do naszych wpisów - w ten sposób śledzimy całą dyskusję prowadzoną wokoło naszego postu. Aby ktoś mógł wysłać do nas trackback, musi umieścić link do naszego bloga / wpisu.

Przykładowo, możecie zechcieć zobaczyć jeszcze raz wpis „Pierwsze 500 z ogólnej liczby 22205 szukanych ciągów znaków” - z trackbackiem z tego wpisu na dole komentarzy.

Aby automatycznie generować w szablonie adresy trackback, możemy skorzystać z następujących znaczników:

<ENTRY_TRACKBACK_EXIST></ENTRY_TRACKBACK_EXIST> <ENTRY_TRACKBACK_NOT_EXIST></ENTRY_TRACKBACK_NOT_EXIST> <ENTRY_TRACKBACK_HREF/> i &ENTRY_TRACKBACK_HREF;

Trackbacki działają tylko dla wpisów na poziomach 0 i 1 - dlatego potrzeba znaczników EXIST. Funkcjonalność bardzo podobna dla analogicznych tagów szablonów. Proszę dodać do Wiki.

Bug #332: Usuwanie pustych kategorii

Przy kasowaniu wpisu nie były usuwane powiązania do jego kategorii. Poprawione.

Zewnętrzne domeny

Ogólne 04 września 2006

Koniec z przekierowaniem na wiki. Domena staje się aktywna dopiero o godz. 4:00, wraz z restartem serwera www.

Ciekawi was co poszukują ludzie trafiając na joggera ? Sami zobaczcie :)