Jogger.pl


Dzisiejsze poprawki są związane tylko z CSS i JavaScriptem. Wiemy, że zapisywanie szkiców przez Ajax jest potrzebne, bez obaw – Jogger dalej jest rozwijany.

 • Wciśnięcie klawisza Tab podczas edytowania wpisu nie będzie już przewijało pola na samą górę. Również Ctrl + Tab w przeglądarce nie doda już przed zmianą karty tabulatora. To samo dotyczy się opcji escape (&).
 • Do antyspamu został dodany color picker. Są z nim jeszcze problemy na Operze.
 • Podgląd wpisu rozciąga się teraz na prawie całą szerokość okna. Na Operze podgląd działa już bezbłędnie.
 • W uploadzie plików i szablonów zamiast slidera pojawiła się bardziej precyzyjna i dostępniejsza kontrolka.
 • Podczas dodawania emotikony pojawia się jej podgląd.
 • „Pokaż hasło podczas wpisywania” działa ponownie.
 • „Chcę otrzmać odpowiedź” działa ponownie.
 • Zmiana wysokości pól textarea działa teraz płynniej. Chwilowo zaskutkowało to większymi problemami z IE.
 • Lekka zmiana wyglądu tabów w panelu i ich czasu reakcji po najechaniu myszą.
 • Czerwone strzałki na stronie głównej zmieniają teraz poprawnie fokus. Można więc używać Enter + Tab aby przeglądać główną.
 • Link „Zaloguj się” działa już na stronach rejestracji, regulaminu, itd.
 • Layout wyświetla się teraz poprawnie na iPhone.

Zmiany może kosmetyczne, ale mamy nadzieję, że ułatwią Wam życie. Powodzenia w joggerowaniu!

Gwiazdor na jogger.pl

Status 25 grudnia 2007

Gwiazdor przyniósł prezent już tydzień temu ponieważ został do tego zmuszony, ale dopiero teraz zgodził się pokazać jaki :)

  

Jest to IBM xSeries 345 z dwoma procesorami Xeon 2.8GHz i 2.5Gb pamięci. Przy okazji okazało się, że ostatnie dwa pady joggera spowodowane były przez uszkodzoną pamięć.

Teraz jogger powinien działać dużo lepiej :)

Jogger nigdy nie będzie umieszczał reklam na blogach, ponieważ taką decyzję może podjąć tylko ich właściciel. Jeśli jednak niektórzy z Was mają na to ochotę, od dzisiaj możecie to zrobić dość prosto, a do tego używając korzystnego systemu, dającego Wam 70% zysków.

W panelu administracyjnym możecie włączyć reklamy tekstowe LinkLift – sposób używania jest opisany na Wiki. Reklamy oczywiście są opcjonalne.

Ping

KontoNowe opcje 24 września 2007

W panelu sterowania dostępna jest już opcja powiadamiania stron o fakcie dodania wpisu na Waszym joggerze. Zwykle serwisy takie jak Technorati albo czytniki RSS jak Google Reader przechodzą się po RSS co jakiś czas i sprawdzają, czy nie ma nowych treści. Ping pozwala poinformować je, że dane są dostępne tu i teraz. Przyspieszy to publikację Waszych wpisów w blogosferze.

Strony

Nowe opcjeZarządzaj 19 września 2007

Dzisiaj prezentujemy ficzer wyczekiwany od dawna – tworzenie stron ze statyczną treścią. Na takich stronach możecie umieścić swoje dane kontaktowe, informacje o blogu albo listę Waszych ulubionych programów konsolowych. Wszystko co tylko chcecie zaprezentować poza chronologicznym ciągiem wpisów.

Nowa pozycja zakładek

Strony na Joggerze wychodzą w dwóch smakach – podstawowym i zaawansowanym, przełączane w panelu sterowania. Wybór determinuje tryb zarządzania.

Tryb podstawowy

Tryb zaawansowany

 • Wiele szablonów stron.
 • Wiele stron.
 • Treść dodawana od razu do HTML szablonu – upload albo edycja.

System szablonów Joggera pozwala na edycję HTML stron wpisów, komentarzy i logowania – dotychczas, aby zachować spójny wygląd bloga, należało kopiować duże kawałki kodu pomiędzy tymi szablonami.

Zmienia się to od dzisiaj – macie możliwość używania tagu dołączającego dowolny plik HTML* spośród tych wgranych do joggera. Składnia wygląda tak:

<INCLUDE>nazwa-pliku.html</INCLUDE>

Najważniejszą opcją Joggera jest – z oczywistych względów – tworzenie nowych wpisów. Autorzy blogów mają do dyspozycji konfigurowalne przyciski wstawiające kod HTML, który uatrakcyjnia tekstowy przekaz.

Lecz do tej pory nie istniała wygodna metoda na sprawdzenie jak ten HTML będzie się prezentował na naszym joggerze. Istniejący „podgląd” pamięta początki Jogger.pl – należało coś z tym zrobić, zwłaszcza że co niektórzy użytkownicy dodawali wpisy na wyższych poziomach tylko w celu sprawdzenia czy wszystko gra.

Tak więc od dzisiaj podczas dodawania wpisu możecie kliknąć przycisk „Podgląd” i obejrzeć w okienku na warstwie Waszego joggera – tak jak będzie wyglądał z nowym wpisem – który możliwe, że zechcecie później dodać.

Okienko z podglądem wpisu

Podgląd użyty na tym blogu.

Poprawki JavaScript

Z innych wieści, biblioteka jQuery została uaktualniona do najnowszej wersji 1.2, co powinno przyspieszyć JavaScriptowe funkcje rozsiane po Joggerze. Rezygnujemy też powoli z pakowania skryptów wyrażeniami regularnymi na rzecz gzip, aby „przestały mulić przeglądarkę”. ;-)

Udanego joggerowania.